Ha már megemlékeztem a PIM/DIA-ról, akkor essék pár szó az OSZK/MEK-ről is.
A MEK történelméről a MEK honlapján olvashatunk érdekes dolgokat. Itt főként ingyenesen hozzáférhető anyagok. "A MEK-ben csak magyar nyelvű vagy magyar ill. közép-európai vonatkozású, tudományos, oktatási vagy kulturális célokra használható dokumentumok kapnak helyet..."
Többféle formátumban is letölthető a könyvek egy jó része. A legjobb talán a HTML, és a zip-be tömörített HTML, mert az ePub-ba konvertálásnál ugyancsak hasznos forrás. De letölthető Word, RTF, PDF, PRC (ezt nem tudom, hogy mi) formátumban is.
Érdekes, hogy magyar szerzők angol nyelvű megjelenései is elérhetők (pl. Rejtő Jenő: The 14-carat roadster). De más nyelveken is vannak könyvek (pl. Oroszul: Rejtő Jenő: Золотой автомобиль (Zolotoj avtomobil')). Egyre több könyv olvasható rovásírással is (pl. Rejtő Jenő: A szőke ciklon [Rovásírással]). Hagyományőrző rúnaolvasóknak kiváló! Gyengén látóknak is tartogat "olvasni" valót a könyvtár. Több kötet megtalálható az MVGYOSZ hangoskönyvek sorozatban (pl. Zsoldos Péter: Távoli tűz (MVGYOSZ hangoskönyvek)). Vigyázat! Ez a hangoskönyv gyengén látóknak készült! Régebben, egy rádióműsorban hallottam, hogy ők nem szeretik a színészek által intonált szöveget. Nekik a monotonabb felolvasás megfelelő. Ezért ezek ilyenek. De van másféle MP3 tétel is (179 MP3 hangállomány található meg. Legalábbis a mai napon).
Nézegettem és nem értem, hogy miért tűnt el Zsoldos Péter több könyve is! Amikor a HTML-ből ePub-ba való konverziót nézegettem, akkor még megvoltak!
Készült iPad-ra egy letöltő, olvasgató alkalmazás is, de azt sajnos gyorsan leszedték az AppStore-ból. Brühühü...
Meglehetősen elmérgesedett vitával lehet találkozni a MEK-ről >itt<. Ha valakit érdekel...
Válogassunk kedvünkre kedvenceinkből!
Legyünk olvasottabbak minden nap!
+jegyzések